Домівка
/images/banners/Sliders/Confirm_uk.jpg

07 08 16 321 травня 2016 р.Б. Мати Дія Стасюк, ЧСВВ - Архимандриня та с. Назарія Михайлюк, ЧСВВ – Генеральна Дорадниця, розпочали Канонічну Візитацію в Провінції Матері Божої в Пряшеві, Словаччина, відкриту в Провінційному домі, де проживає найбільша кількість сестер Провінції. Крім монастиря в Пряшеві сестри Василіянки Провінції Матері Божої мають монастирі і проживають в Межилаборцях, Свіднику та Бардієві.

У всіх монастирських домах сестри моляться церковне правило: утреню, часи, вечірню та щоденно беруть участь в Божественній Літургії. Кожна спільнота має свої особливості щодо дарів і служіння, як внутрішнього – одні для одних так і зовнішнього – для інших людей чи спільнот, також – долучаються до загальноцерковних заходів на рівні монаших спільнот, парохій чи єпархій.

Сестри Василіянки в Пряшеві крім щоденного молитовного правила, провадять також Середню Медичну школу, працюють з дівчатами в інтернаті, уділяються праці при Митрополіі, зорганізовують літні табори, зокрема,тепер - для українських дітей, потерпілих від війни. Крім того всі сестри задіяні у служінні спільноті в монастирі, виконуючи потрібну роботу на кухні, в городі, доглядаючи старших, порядкуючи дім, шиють і т.д.

В монастирському домі Благовіщення в Межилаборцях проживають чотири сестри. Цей дім є також призначений для постулянтури і сестри мають одну постулянтку. Сестри працюють в школі, часом – при парохії. Також - займаються ризницею, провадять започатковану спільноту ІІІ Чину Сестер Василіянок. Невід'ємною частиною їхнього життя, є служіння одна одній в домашніх обов'язках. 

Сестри Василіянки в Свідникурозпочали життя ще в підпіллі. На сьогодні невелика спільнота з трьох сестер займається різноманітною працею: одна сестра працює в лікарні, інша в монастирі займається іконописом. Третя сестра активно вчить в школі та провадить реколекцій для осіб, які належать до ІІІ Чину Сестер Василіянок та для всіх потребуючих. Такі різноманітні дарування у служінні в одну спільноту може зібрати тільки Святий Дух.

Спільнота Монастиря Сестер Василіянок в Бардієві складається з десяти осіб трьох вікових категорій. В цьому місті більшість старших сестер, заохочені прикладом своїх попередниць, в глибокому підпіллю отримали монаше покликання. Сьогодні ці сестри є живими свідками Божої дії в історії сестер Василіянок у Словаччині і є молитовною «твердинею» для молодших членів спільноти. У Бардієві сестри також провадять катехитичну працю для ромів і як наслідок - мають покликання до Сестер Чину Святого Василія Великого в Словаччині з їх родин. Господь в особливий спосіб зібравцю спільнотудля «взаємної допомоги та любові, з'єднані молитвою посвяти і служінням» (Кенотична дорога, Конституції, Ідентичність) 

Після розмови з кожною сестрою спільноти, була проведена підсумкова зустріч для взаємного заохочення, «щоб кожна спільнота була променіючим знаком нового Єрусалиму, житлом Бога з людьми». ( Кенотична дорога, Конституції, Койнонія).

Повертаючись до Риму, сестри відвідали місію Сестер Василіянок в Марія-Поуч    (Угорщина) та сестер Василіянок Віце – Провінції Святих Василія і Макрини в Крижевцях та Сестер Василіянок Провінції Архангела Михаїла в Загребі.

Перед завершенням подорожі - побачити місце проведення Поширеної Ради, містечко Лавран, Хорватія.

This website uses cookies to improve your experience.

By closing this banner, scrolling through this page or by clicking on any element You consent to the use of cookies.

We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish.