Домівка
/images/banners/Sliders/Confirm_uk.jpg

15 12 16 1Блаженніший Святослав Шевчук Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви 15 грудня 2016 р. Б. в Папській базиліці святого Івана Хрестителя на Латерано в Римі очолив подячну ювілейну Божественну Літургію з нагоди 420 річниці відновленого поєднання між Українською Церквою східного обряду та Папським Престолом. 

В урочистій Святій Літургії Блаженнішому Святославу співслужили Преосвященний владика Діонізій (Ляхович) – Апостольський Візитатор для українців греко-католиків в Італії та Іспанії, як також Преосященний владика Іриней (Білик) – Канонік при Папській базиліці Святої Марії Маджоре в Римі.
Разом з представниками Василіянського Чину Святого Йосафата, Конгрегації для Східних Церков, Папського Східного Інституту в Римі, Папської Української Колегії Святого Йосафата співслужили численні священники УГКЦ з Риму та інших міст Італії, як також були представники від РКЦ. 
Серед жіночого монашества від Сестер Чину Святого Василія Великого в подячній Божественній Літургії взяли участь Архимандриня мати Дія Стасюк, Генеральна вікарія с. Лідія Анна Савка, Генеральні дорадниці с. Маріела Ротчен та с. Назарія Михайлюк. Були присутні також сестри Василіянки з місійної спільноти при базиліці св. Софії в Римі на вул. Бочея с. Макарія Глюздин та с. Емануїла Шумило, як також студентка с. Іринея Філіпович. 
В пастирському слові Блаженніший Святослав поставив питання, що виникло з прочитаного Євангелія: «Як нам бути добрими і мудрими управителями, щоб послужити сучасній людині?». Глава УГКЦ наголосив, що в час поєднання Київської Церкви з Апостольським Престолом 420 років тому наші Владики і вірні шукали того самого, що шукаємо ми сьогодні: відродження нашого духовного життя, рівної гідності Церков і обрядів, моделі, способу єднання Церков в Одну Христову Церкву. Блаженніший Святослав підкреслив, що незважаючи на різні дискусії та непорозуміння кругом питання поєднання Церков, все ж кращої моделі єдності, яку привези наші Владики з Риму ще до сьогодні ніхто не знайшов. Як колись так і тепер Церква в Україні дуже сильно потребує єдності. 
Глава УГКЦ дякував Господу Богові за Папу Климента VIII – Папу Берестейського Єднання, за Владик, які наважилися на такий сміливий крок, за дар мучеництва і дар Воскресіння для нашої Церкви, за всіх відомих і невідомих нам мучеників, які поклали своє життя за єдність Христової Церкви. Блаженніший Святослав просив у Бога для всіх нас внутрішньої свободи вільно ділитися даром єдності нашої Церкви з іншими.

Додаткова інформація за посиланням

This website uses cookies to improve your experience.

By closing this banner, scrolling through this page or by clicking on any element You consent to the use of cookies.

We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish.