Домівка
/images/banners/Sliders/Confirm_uk.jpg

26 12 16 226 грудня 2016 р. Б. з різних куточків Італії вірні УГКЦ разом зі священниками їхніх парафій та громад з'їхалися на Національну різдвяну прощу до Папської базиліки Святого Петра в Римі. Серед прочан була також група вірних з України разом з членами хору з м. Тернополя та вірні Православної церкви разом зі своїм душпастирем.

Від державного уряду була присутня пані Тетяна Їжевська – Посол України при Святому Престолі. Прибули також численні члени чоловічого і жіночого монашества з Риму та околиць. З генерального дому Сестер василіянок до прощі долучилися Архимандриня мати Дія Стасюк, заступнця с. Лідія Анна Савка, генеральні дорадниці с. Маріела Ротчен, с. Назарія Михайлюк та с. Емануїла Ваврекова, як також члени спільноти с. Атаназія Ангелюк та с. Магдалина Витвицька. З місійної спільноти Сестер Василіянок при храмі св. Софії на Бочея в Римі були присутні с. Макарія Глюздин, с. Емануїла Шумило, с. Теодозія Жесньовська та с. Марія Підлужна.

Перед початком служби отець Іван Стефурак звернувся до зібраних та пояснив шестирічну історію паломництва українців до Папських Базилік в Римі, як також наголосив на цьогорічного  Ювілею 400 – ліття  Василіянського Чину важливості для усієї Церкви і пов'язаного з ним повного відпусту.

Процесійною ходою священники та єпископи увійшли в храм. Їх привітав Архипресвітер Папської базиліки Святого Петра Кардинал Анджело Комастрі. Урочисту Архиєрейську Літургію очолив Апостольський Візитатор для українців католиків в Італії та Іспанії Преосвященний Владика Діонізій Ляхович, а співслужили Преосвященний Владика Іриней Білик, канонік Папської Базиліки Марія Маджоре, Протоархимандрит Василіянського Чину Святого Йосафата високопреподобний о. Ґенезій Віомар та численні священники - представники церковного уряду, студентських та чернечих спільнот в Римі та околицях. Об'єднаний хор з України та з Папської Колегії святого Йосафата в Римі супроводжували Літургію своїм співом. Підчас проповіді Преосвященний Діонізій Ляхович у своєму пастирському слові роздумував про свято Різдва Христового та наше життя, зосереджуючись на милосерді, убогості та світлі зорі. Преосвященний пов'язував ці аспекти з теперішнім життям, особливо з життям українських жінок-заробітчанок. Владика Діонізій пояснив, що не кожне світло походить від Бога і не кожне світло вказує на Бога. Тому мусимо розрізняти за яким світлом ми ідемо в нашім житті.  Проповідь була наповнена заохоченням і надією іти за Божою зорею, яка завжди буде вести нас до Христа і розвіє всяку темряву різних людських негараздів.

Після завершення Богослужіння високопреподобний о. Ґенезій Віомар подякував за спільну молитву з нагоди Ювілею 400 – ліття  Василіянського Чину та ще раз наголосив на умови, щоб отримати повний відпуст, наданий Папою Франциском з цієї нагоди. Вкінці Координатор душпастирства УГКЦ в Італії о. Володимир Волошин щиро подякував всім за зроблені жертви і зусилля, які паломники вклали, щоб з'їхатися з цілої Італії на прощу до Риму.

Зробивши спільне фото, процесійно духовенство, а за ними, всі вірні, пройшли до Гробу Святого Священномученика Йосафата, щоб вшанувати Його і помолитися та подякувати Богові за дар Його святості для усієї Вселенської Церкви.

This website uses cookies to improve your experience.

By closing this banner, scrolling through this page or by clicking on any element You consent to the use of cookies.

We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish.