Домівка
/images/banners/Sliders/Confirm_uk.jpg

13 01 17 113 січня 2017 р. Б. у навечір'я свята Святого Василія Великого на запрошення Голови Релігійного Товариства для українців католиків «Свята Софія» о. Марка Ярослава Семегена до українського собору в Римі на вул. Бочея прибули представники монашества.

Після спільного Богослуження – вечірні з Литією, всі гості були запрошені на вечерю - традиційну «просфору», на якій Преосвященніший Владика Діонізій (Ляхович) привітав зібране монашество і склав свої побажання, підійшовши до кожного з просфорою. Спільна вечеря з колядками та радістю від різдвяної зустрічі залишила глибокі переживання нашої єдності в Христі Господі. На завершення отець Марко Семеген склав свої привітання всім присутнім, а в особливий спосіб привітав зі святом Святого Василія Великого Сестер ЧСВВ, які служать при храмі Святої Софії та подякував за їхню жертвенну працю.

Історично Сестри Чину Святого Василія Великого були запрошені до співпраці Блаженнішим Йосифом Сліпим зразу після його повернення зі сибірської каторги. Вони допомагали Голові Церкви в його перші роки проживання при Ватикані, та перейшли жити до Українського центру на Бочея в Римі , як тільки повстали для цього приміщення. Мати Клавдія Федіш - Архимандриня Сестер Чину Святого Василія Великого з 1963 по 1971 рік, багато співпрацювала з Блаженнішим Йосифом Сліпим і залучала до цього Сестер Василіянок. Мати Клавдія померла 1978 року незадовго після трагічного випадку та є похована в крипті при Святій Софії в Римі, де її тлінні останки спочивають досі.
Служіння Сестер при храмі Святої Софії та Українському Католицькому Університеті св. Климента на вул. Бочея в Римі належало до Місії, започаткованої Генеральною Управою. Від 1960-их років до кінця 1990-их при Святій Софії працювали Сестри Василіянки з різних Провінцій та з різних куточків світу: Аргентини, США, Хорватії, Румунії, Польщі, України. На теперішній час місія Сестер Чину Святого Василія Великого при базиліці Святої Софії належить до української Провінції Пресвятої Тройці. П'ять сестер: с. Макарія Глюздин (настоятелька спільноти), с. Емануїла Шумило, с. Симеона Середа, с. Теодозія Жесньовська та с. Марія Підлужна належать до цієї місійної спільноти. Долучаються до них ще с. Дарія Турків, ЧСВВ, що працює в архіві при Святій Софії та проживає і завершуючи свою наукову роботу с. Магдалина Витвицька, ЧСВВ.
Нехай Господь благословить Сестер в їхній посвяті та дарує благодать нести Його Світло та милосердну любов до всіх потребуюючих.

This website uses cookies to improve your experience.

By closing this banner, scrolling through this page or by clicking on any element You consent to the use of cookies.

We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish.