Домівка
/images/banners/Sliders/Confirm_uk.jpg

04 12 15 14 грудня 2015 р., Єпископ-помічник Київський, Владика Йосиф (Мілян) в Житомирі освятив монастир сестер Чину святого Василія Великого, які цього дня, вперше святкували храмовий празник та відзначали ювілей – 10-ти річчя свого перебування в Житомирі.

 Архиєрея зустріли священики, сестри-василіянки та місцеві віряни УГКЦ, які за українським звичаєм вітали Його хлібом і сіллю. Опісля Владика очолив Божественну Літургію. Співслужили в Літургії протоієрей Віталій Сидорук, декан Житомирський та ієрей Остап Дудак, сотрудник храму Святого Василія Великого УГКЦ у Житомирі.
Проповідуючи Євангеліє Єпископ зауважив: «Ще 50 років тому, люди були набагато більше відкриті одні на одних. Вони ходили частіше до себе в гості, відвідували доми своїх друзів та сусідів… Сьогоднішнім суспільством відрізняємося від наших попередників. Маючи у своєму домі телевізор, інтернет, телефон – закриваємося в середині…. Коли нам хтось постукає в двері, то це нам чинить якийсь дискомфорт». – Ведучи далі проповідник навів цитату: «Якась жінка на ім’я Марія прийняла Його у свій дім». За словами Архєрея – прийняти до свого дому – це взяти відповідальність за час коли з нами хтось буде перебувати, це означає відкрити не тільки двері, але й серце, гідно привітатися, зробити другій людині щось приємне та обгорнути ту людину теплотою своєї душі: «Ця відповідальність кличе нас до ще більших кроків, які вимагають від нас конкретних дій» – зазначив Він.
«Згадаймо момент, коли Марія відвідуючи Єлизавету, зустрілася з нею на порозі дому, вони привітали одна одну, тоді Єлизавета каже: «З радості здригнулося дитя в моїм лоні». Ми щодень з кимось вітаємося різними привітами, ці вітальні слова, є дуже важливим, адже свідчать про відкритість нашої душі, як власного дому. Як часто ми над цим задумуємося?» – запитав Єпископ.
«Ми дуже часто думаємо, що Бог живе тільки в сакральній споруді, яку називаємо церквою. В сьогоднішньому Слові Божому – в Апостолі, Господь скеровує нашу увагу на інший храм. Найважливішою святинею, яку сотворив Господь, є храм Святого Духа, який є в кожному з нас. Яким цінним є для Господа цей нерукотворний храм людської душі?! Ми не заглиблюємося над ти, ким ми є для Бога і не завжди усвідомлюємо, що найбільшим скарбом для Господа є людина. Та людина задля якої він народився, був розіп’ятий і воскрес. Найціннішим скарбом для людини має бути Бог!» – наголосив Архиєрей.
Проповідник також зауважив: «Господь вибрав Марію як храм, який Він створив і яка з Ним співпрацювала. Сьогодні святкуємо празник Введення в Божий храм, в Божу присутність, в історію спасення Тієї, яка скромно, але відважно відповіла Богові «Так». Мабуть коли батьки Йоаким і Анна привели Марію до Єрусалимського храму, ніхто в цьому не бачив нічого надзвичайного. Так само буває і з нами, але Господь до кожного з нас має свої плани».
Завершуючи Владика зауважив: «До цього храму будуть приходити вірні з різними молитвами і проханнями… Слухаймо тут також і Його голосу. Слухаймо так, як вміла це робити Богородиця. Слухаймо тут Його безголосого голосу – сумління нашого серця, а Він поведе нас своїм Словом, дорогами цього світу до життя вічного!».
По завершенні Літургії о. Віталій Сидорук подякував Єпскопу за молитву та Слово Боже, яке за словам протоієрея є дорогоцінним рецептом на щасливе життя в цьому та майбутньому світі.
Опісля Владика здійснив чин освячення води та монастиря, в якому проживають сестри ЧСВВ. Дякуючи Єпископу за це дійство, с. Маргарита (Гутник), ЧСВВ, настоятелька монастиря запевнила: «Ми дійсно будемо молитися так, як молилася Богородиця в очікуванні на прихід Месії та докладемо усіх зусиль, до поширення Царства Небесного в цьому світі. Двері нашого храму будуть завжди відкриті для всіх без вийнятку».

Джерело: ugcc.kiev.ua

This website uses cookies to improve your experience.

By closing this banner, scrolling through this page or by clicking on any element You consent to the use of cookies.

We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish.