Домівка
/images/banners/Sliders/Confirm_uk.jpg

21 05 15 121 травня 2015 року Конгегація Східних Церков з нагоди Року Богопосвячених Осіб організувала духовну віднову для настоятелів і настоятельок східних католицьких монаших Чинів чи Згромаджень з головним осідком у Римі. Отці Маріонітського Чину Святого Антонія Великого прийняли бажаючих у Колегії святого Ісаї, що розміщується на Viadi Afforalasino, 68 в Римі.

Представниками від Генеральної Курії Сестер Василіянок були сестра Маріела Ротчен та сестра Назарія Михайлюк. Високопресовященний Архиєпископ Кирил Васіль, ТІ Секретар Конгрегації Східних Церков запропонував роздумати над доктринальними аспектами походження і розвитку монашого покликання. Розглянули періоди формування в монастирі, опираючись на ікону Переображення Господнього, як символ шляху і цілі богопосвяченого життя. Застановляючись над основними духовними аспектами східного монашества, було підкреслено велику потребу заохочувати до поглибленої молитви, практикуючи і розвиваючи безперервну молитву. Ця практика веде до глибокого особистого зв'язку з Богом, що виявляється через умиротвореність особи та глибше аскетичне життя. Відданість Богові відкриває перед богопосвяченою особою духовний зір, щоб допомагати і супроводжувати ближніх на шляху до Господа. Занедбання духовних практик та внутрішньої праці богопосвяченої особи веде до духовної хвороби і черствості серця.

Було заторкнуто питання основних труднощів в монашому житті на сьогоднішній день. Поняття ідентичності східного монашества, яке по-своєму адаптувало організаційну структуру західного монашества, і на сьогоднішній день ставить виклики. Ідеї засновників слід адаптувати до вимог сучасності. Сьогоднішній світ породжує багато протиріч, як наприклад: індивідуальність та індивідуалізм, спільнота і особа, автономність і спільнотне життя, кофлікти між особами. Багатонаціональні монастирі та спільноти мають багато труднощів, пов'язаних зі співжиттям і притиранням різних культур, мовні бар'єри. Проблематичним є невміння чи небажання делегувати обов'язки, як також з протилежної сторони – брак відваги, щоб брати відповідальність на себе. Складним є питання відповідної проінформованості в спільнотах. В монашому житті важливо тримати рівновагу між внутрішніми і зовнішніми речами, між зосередженістю на собі і відкритістю до спільноти. Представники спільнот мали нагоду ближче познайомитися, говорити про труднощі та ділитися досвідом своїх Монаших Інституцій. О 12.00 Божественну Літургію провели отці антоніани. Вона стала ще одним важливим і сильним виявом дії Святого Духа, незважаючи на різноманітність мов і церковних традицій. Після духовної трапези всі присутні були запрошені на обід, де мали нагоду продовжувати знайомство, спілкуватися між собою та ділитися думками.

This website uses cookies to improve your experience.

By closing this banner, scrolling through this page or by clicking on any element You consent to the use of cookies.

We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish.