Домівка
/images/banners/Sliders/Confirm_uk.jpg

12 02 17 112 лютого 2017 р.Б. у храмі Христа Царя при монастирі Головної управи Василіянського Чину Святого Йосафата в Римі Архиєрейською Божественною Літургією о 10 год. розпочалася регіональна зустріч українських спільнот «Матері в молитві», які діють в Італії.

Божественну Літугрію очолив Преосвященний владика Діонісій Ляхович, Апостольський Візитатор для українців греко-католиків в Італії, з ним співслужили Протоархимандрит Василіянського Чину о. Ґенезій Віомар, Головний радник о. Степан Стареправо, ЧСВВ, та диякон Валентин Федишин, ЧСВВ. Перед початком Святої Літургії Владика Діонісій освятив дари, які спільнота «Матерів в молитві» м. Риму з великою щирістю пожертвували для цього храму Отців Василіян: священичий фелон на богородичні свята, ладан і миро для мирування. Цей храм уже багато років постійно відкритий для них і ласкаво їх приймає. Пані Лідія Викович, Регіональний Координатор українських спільнот «Матері в молитві» в Італії, з великою радістю привітала прибулих керівників і представників спільнот «Матері в молитві» з м. Мілану, м. К’яварі, м. Болоньї, м. Ферари, м. Рієті та м. Вітербо. Дехто приїхав ще попереднього дня, щоб узяти участь у цій спільній зустрічі та духовно збагатитися.
Під час проповіді владика Діонісій з пастирською любов’ю наголосив на важливості молитви матерів і, звернувшись до Божого слова, євангельської розповіді про милосердного батька та двох його синів, розкрив поставу люблячого Отця Небесного у цьому образі батька, який мав стільки доброти до своїх синів, хоч вони, кожний на свій спосіб, у своєму серці ходили далеко від батьківського дому. Особливо Преосвященний владика звернув увагу на те велике зло, яке буває наслідком гріху заздрості, та заохотив усіх до щирого і відданого служіння Богові та до відкриття свого серця у щирості на радість інших.
Божественну Літургію співали студенти Папської Української Колегії Святого Йосафата в Римі та п. Ярослав Кончак, які після її завершення присвятили матерям кілька богородичних пісень.
Продовження спільної зустрічі відбулося в гостинній кімнаті монастиря. Пані Лідія Викович ознайомила учасників зустрічі з подальшим порядком і розпочала спільні молитви, призначені для молитовних зустрічей, які «Матері в молитві» цілого світу моляться на різних мовах. Представники різних спільнот по черзі вели спільну молитву. Під кінець молитов матері записували імена своїх дітей і тих, за кого молилися, віддаючи їх в Божі руки.
Преосвященний владика Діонісій був також присутній на спільній молитві матерів і по її завершенні поділився з ними своїм пастирським словом. Основною думкою було те, що без любові й жертовності життя не може існувати. Все в природі служить одне другому в досконалій гармонії і лише людина може вибрати не служити, не жертвуватися і тим вводить гріх і хаос у Богом створений світ. Господь милосердиться над людиною і, щоб привести її до первісної гармонії, до раю, посилає Свого Сина Єдинородного, щоб відновити впалий рід людський. Ісус наново вчить нас жертовності, любові і служіння для інших і залишає суть нового способу жертовного життя через Себе Самого у Євхаристії, що є найвищою жертвою. Таїнство Пресвятої Тройці, Таїнство Церкви та Таїнство Євхаристії – це у своїй суті Таїнство Любові. Нова людина – це людина, відкрита на інших, людина, яка слухає і відчуває своїх братів і сестер. Тому Преосвященний владика заохотив матерів і надалі ревно стояти в молитві за своїх дітей, за молодь, щоб вони не боялися обрати шлях віри і правди і витривало йшли ним. Ця молитва потрібна для відновлення нас самих, наших родин та всього суспільства, – наголосив він.
Деякі керівники спільнот ділилися свідченнями великих Божих дарів, які отримують через спільну молитву з матерями. Наприкінці п. Лідія Викович подарувала матерям — учасницям зустрічі книжку Преосвященного владики Діонісія Ляховича «Тихі будівничі», яка нещодавно вийшла друком і присвячена жінкам-емігранткам, жінкам-заробітчанкам в Італії. Також організатори зустрічі приготували для її учасників експозицію фотографій з попередніх спільних зустрічей, молитовних прощ та інших подій, в яких брали участь спільноти «Матері в молитві» в Італії.
О 13:30 всі присутні були запрошені на обід до монастирської трапезної. За столом була можливість продовжити знайомитися, розмовляти та ділитися враженнями чи досвідом, а також – підкріпити свої сили Божими дарами. Подякувавши тим, хто приготував їжу, і тим, які служили до столу, матері повернулися продовжити програму своєї зустрічі. Оскільки цього року випадає 125 річниця з часу заснування Згромадження Сестер Служебниць Непорочної Діви Марії, присутня на зустрічі с. Емілія Вандич, СНДМ, розповіла про їхню засновницю блаженну Йосафату Гордашевську, мощі якої зберігаються в Генеральному домі Сестер Служебниць у Римі та дала свідчення про численні Божі ласки, які за посередництвом блаженної Йосафати отримали вірні, і заохотила матерів молитися до неї.
Запрошений на зустріч о. Діонисій Заведюк, ЧСВВ, коротко розповів про 400-літню історію Василіянського Чину Святого Йосафата, який цього року урочисто відзначає цей свій ювілей. З нагоди цього ювілею Апостольська Пенітенціарія від імені Папи Франциска надала можливість учасникам молитви у всіх василіянських храмах отримати повний відпуст, а також надала право деяким єпископам давати Апостольське благословення з повним відпустом в рамках богослужень з відзначення цього ювілею.
Прийшов час прощатися. Духовно наповнені і збагачені, матері прощалися і поспішали в дорогу до міст, де проживають і трудяться. На обличчях світилася радість і щирий запал продовжувати молитовну справу з новою силою та місіонерським завзяттям. Нехай Господь скріпить їхні бажання і додасть відваги на нові кроки віри, щоб ще багато матерів, заохочені їхньою ревністю, могли приєднуватися до молитви та самі зцілялися духовно і допомагали приходити до Бога своїм дітям і всім рідним.

Подала учасниця зустрічі сестра Назарія Михайлюк, ЧСВВ

This website uses cookies to improve your experience.

By closing this banner, scrolling through this page or by clicking on any element You consent to the use of cookies.

We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish.