Домівка
/images/banners/Sliders/Confirm_uk.jpg

11 02 17 1В днях 11-12 лютого 2017 р.Б. в Сиднею, а 18-19 лютого в Мельбурні відбулися торжественні відзначення приїзду Сестер Чину Святого Василія Великого до Австралії.

Перосвященний Кир Іван Прашко, Екзарх для Українців Греко-Католиків в Австралії і Новій Зеландії за допомогою Блаженнішого Патріарха Йосифа Сліпого в 1966 році звернувся до Мати Клявдії Федиш, ЧСВВ, Архимандрині й Генеральної Управи Сестер Василіянок в Римі з проханням вислати сестер до Австралії. Мати Клявдія листовно представила потребу м. Марії Афінець, Протоігумені Сестер Василіянок в Аргентині. Вже 30 березня 1966 року м. Марія з глибокою покорою відповідає, що готова прийняти цей виклик разом із ще трьома сестрами – монахинями.
Підготувавши документи та зробивши духовні вправи м. Марія Афінець, сестри Константина Сапая, Анісія Шевчук і Лукія Ангелюк 25 січня 1967 року виїхали кораблем з Аргентини до Риму. Тут сестри зупинилися в Генеральному домі та мали зустрічі з Патріярхом Йосифом Сліпим. 25 березня цього ж року корабель з Риму причалив до Мельбурну, де сестер очікувала громада вірних, а 28 березня 1967 року сестри приїхали до Сиднею, де також з радістю їх вітали вірні УГКЦ.
З нагоди святкування 50 –літнього місійного служіння Сестер Василіянок в Австралії подячні Архиєрейські Святі Літургії відслужив Преосвященний Владика Петро Стасюк у співслужінні священників. В неділі: 12 лютого в церкві Св. Андрія в Сиднею, а 19 лютого 2017 року в катедральному храмі Святих Апостолів Петра в Мельбурні під чудовий спів місцевого хору. Вірні взяли участь також у моліннях за упокій Преосвященного Кир Івана Прашка і мати Марії Афінець, першої ігумені Сестер Василіянок в Австралії та добродіїв.
Після Літургій Владика, Отці та Сестри були запрошені на святковий обід, який з великою радістю зорганізували вірні з вдячності Сестрам за їхню півстолітню посвяту для Божої служби в Австралії. В часі трапези представники організацій складали свої побажання високопреподобній Настоятельці с. Анісії Шевчук, с. Константині Сапая та с.Лукії Ангелюк. У своїй промові с. Анісія подякувала присутнім за їхню підтримку і співпрацю та звернула увагу на те, що покликання до священичого чи монашого стану потребує в першу чергу плекання та заохоти в родинах зі сторони батьків.
Присутня на святах Архимандриня Сестер Чину Святого Василія Великого, Мати Дія Стасюк у своєму слові звернула увагу присутніх на живе свідчення про плоди 50- літньої молитви, жертвеності й праці сестер, які черпають надію, силу і витривалість у Святій Літургії - у Бозі. Розділити радість Сестер в Австралії з Генерального дому прибули також с. Маріела Ротчен, ЧСВВ – Генеральна Дорадниця та Економка та с. Атанасія Ангелюк, ЧСВВ
До багатьох привітань, які звучали з нагоди 50-ліття місійної праці Сестер Чину Святого Василія Великого в Австралії, долучився з найкращими побажаннями також Надзвичайний і Поважний посол України в Австралії Микола Кулініч, надіславши спеціальний лист і грамоту. Нехай Господь благословить служіння Сестер Василіянок в Австралії своїми щедрими дарами на многії і благії літа для добра Чину, Церкви Христової та всього божого люду.

Подала м. Дія Стасюк, ЧСВВ

This website uses cookies to improve your experience.

By closing this banner, scrolling through this page or by clicking on any element You consent to the use of cookies.

We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish.