Домівка
/images/banners/Sliders/Confirm_uk.jpg

30 05 17 1На прохання Архимандрині Мати Дії Стасюк, ЧСВВ в березні і квітні 2017 р. Б. Генеральна Вікарія Сестра Лідія Анна Савка відвідала Сестер Василіянок в Бразилії і Аргентині з Канонічною Візитацією. Центральний монастир Сестер Василіянок в Бразилії є розміщений в м. Куритиба, де вони мають також новіціят. Два інші монастирські доми Сестер є в Каноінас та в Резерві. Хоч Делегатура налічує лише 10 Сестер, вони займаються дуже різним апостолятом і з деякої своєї праці вони можуть покривати свої основні фінансові потреби.

Настоятелька Делегатури с. Марія Димитрів разом зі с. Адріяною зустріли с. Лідію Анну Савку в аеропотрі в Куритибі. Після короткої зустрічі наступного ранку с. Лідія Анна поїхала до Резерви і провела Канонічну Візитацію. Три сестри в Резерві служать при Українській парафії та вчать катехизму. Вкінці тижня разом з парохом сестри їздять по численних колоніях, де вони співають на службах, катехизують дітей і молодь, приготовляють до Святих Тайн і беруть участь в релігійних заходах для людей, що проживають на віддаленні. Багато наших вірних живуть в колоніях і раді бачити Сестер, які допомагають їм зростати у вірі та підбадьорюють у важкі часи.
Кілька днів пізніше в часі Канонічної Візитації приїхала Мати Дія Стасюк, ЧСВВ до головного монастиря в Куритибі, де життя наповнене тихою діяльністю Сестер.
Сестри живуть просто, щоденно працюють, вирощуючи свої власну ярину і випікаючи хліб та булочки. Оскільки в цьому домі є новіціят, для новички, яку провадить Сестра, є спеціальне приміщення. До частини монашої формації новички належить її участь в де-яких частинах життя Сестер. Три сестри, які живуть в монастирі, опікуються двома навколишніми парафіями, де вони працюють в захристії та провадять літургійні молитви. Вони катехизують при місцевій парафії, а також і приготовляють до Святих Тайн, щоб діти були гідні їх прийняти і зростали у вірі. Одне з найважливіших завдань Сестер в Куритибі – приготовляти сотні тисяч частичок до Святої Літургії. Сестри випікають просфори і нарізають частички для всіх навколишніх українських парафій. Їхня праця є дуже відповідальною і вимогливою в часі Великого Посту, або коли є спеціальні зустрічі, такі, як паломництва чи парафіяльні празники. Протягом тижня численне духовенство приходить до монастиря, щоб забрати частички на Службу. Сестри з великою гостинністю приймають всіх, хто заходить до монастиря. Недавно вони мали приємність почастувати кавою Преосвященного Владику Мирона Мазура, Прудентопольського Єпарха, який проїздив неподалік і привіз сестрам до монастиря рибу.
Будучи в Куритибі, Мати Дія і сестра Лідія Анна відвідали Собор і канцелярію де зустрілися з Преосвященним Володимиром Ковбичем, Митрополитом для українських католиків в Бразилії і Архиєпископом в Куритибі. Це була прекрасна можливість поділитися думками та ідеями про апостолят Сестер та поговорити сьогоднішні потреби у житті Церкви.
Візитація продовжилася в Каноінас, де в даний час проживає чотири Сестри і мають приватний дитячий садочок. Їхні будні сповнені діяльності і праці, тому що вони вчать, кормлять і доглядають за дітьми, ввіреними їх турботі. Кількість дітей, батьки яких бажають записати в дитячий садочок, продовжує зростати у відповідь на опіку, любов та цінності віри, які сестри прищеплюють своєю присутністю і навчанням. Постійно можна чути радісний сміх і розмови малечі протягом усього дня. Кругом відчувається постійний рух, за винятком, коли діти мають час на відпочинок. У вихідні дні сестри і священник проводять катехизацію для багатьох груп дітей. Сестри також відповідають під час різних служб в парафіяльній церкві. Хоч робота Сестер дуже вимоглива і фізично втомлює, але можна по-справжньому відчути почуття спільності, так як кожна з них допомагає іншій. Сестри також надавати фінансову допомогу своїм сестрам в інших монастирських домах.
Між відвідуванням окремих сестер і переглядом офіційних книг Делегатури, сестра Лідія Анна знайшла час, щоб представити роботу Комісії з питань управління. Завдання цієї Комісії було визначено мандатом X Генерального Капітула. Сестрам було дано час подумати в групах, а потім поділитися своїми думками і висновками, які були передані пізніше Комісії з питань управління для розгляду та подальшого розвитку.
Подорожуючи на Канонічну Візитацію зі сестрами в Аргентині, Мати Дія і сестра Лідія Анна мали можливість побачити Водоспади Ігуасу з боку Бразилії. Це природне диво світла відображає велич Божого творіння.

This website uses cookies to improve your experience.

By closing this banner, scrolling through this page or by clicking on any element You consent to the use of cookies.

We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish.