Домівка
/images/banners/Sliders/Confirm_uk.jpg

На останньому Синоді Єпископів УГКЦ було вирішено провести відзначення 150-річного ювілею канонізації святого священномученика Йосафата Кунцевича на загальноцерковному рівні. На заклик і з благословення Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава остання неділя червня стала центальною у Святкуванні.

З нагоди такої великої і важливої урочистості Папа Франциск відгукнувся на прохання Блаженнішого, щоб на Головному Престолі Вселенської Церкви була відправлена Божественна Літургія за мир в Україні та за церковну єдність. До Риму почали стікатися українські паломники з усіх куточків світу. Чимало їх приїхало і з України, щоб прилучитися до молитви та на гробі святого апостола Петра і при мощах святого священномученика Йосафата молитися за мир і єдність: в родині, в парафії, в Україні, в Церкві та в світі.

Великою вечірнею з литією в суботу 24 червня в соборі святої Софії в Римі Блаженніший Святослав та Єпископи Синоду розпочали святкування. Представники монаших Чинів і Згромаджень чисельно долучилися до молитви. Отці і брати Василіянського Чину Святого Йосафата прибули з різних Провінцій, щоб молитовно доповнити визначний ювілей 400-ліття Чину Святого Йосафата.

Детальніше...

Цей час став знаковим і для сестер Згромадження святого священномученика Йосафата, які приїхали з України до Риму великою групою, щоб вшанувати небесного Покровителя і разом молитися при його гробі. В молитві численно взяли участь Сестри Служебниці, представники від Сестер Катехиток Святої Анни та Сестер Чину Святого Василія Великого, як також Сестри Редемптористки та Сестри Святої Родини. Приїхала також група Сестер Василіянок з України.
Після завершення молитви Отець Ректор базиліки Святої Софії та Голова Товариства «Свята Софія» о. Марко Ярослав Семеген запросив гостей на вечерю, де була чудова можливість духовенству спілкуватися між собою.
В неділю 25 червня до Базиліки Святого Петра звідусіль почали стікатись прочати. В 12 годині вони зібралися на Площі, де Папа Франциск їх привітав.

Детальніше...

Божественна Літургія на головному Престолі Базиліки розпочалася о 13 годині величним процесійним ходом духовенства. Очолив молитву Голова УГКЦ Блаженніший Святослав у співслужінні Високопреосвященного Архиєпископа Кирила Василя, ТІ, Секретаря Конгрегації для Східних Церков та інших єпископів та священників. Базиліка Святого Петра була заповнена вірними.

Детальніше...

Під час проповіді Блаженніший Святослав заохотив всіх присутніх, щоб за прикладом святого священномученика Йосафата молилися і старалися про єдність.

Детальніше...

На завершення служби Кадинал Кур Кох поділився думками про те, що християни повинні свідчити свою віру ділами.

Детальніше...

Вкінці Служби єпископи пройшли до гробу святого священномученика Йосафата, щоб ще раз поклонитися його мощам.
Для кожного присутнього залишилося відкритим питання: а що роблю я для єдності Христової Церкви?

Фото с. Лукії Мурашко, ЧСВВ

Більше фото за посиланням

This website uses cookies to improve your experience.

By closing this banner, scrolling through this page or by clicking on any element You consent to the use of cookies.

We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish.