Домівка
/images/banners/Sliders/Confirm_uk.jpg

На запрошення Генеральної Курії Сестер Василіянок 22 грудня 2017 р.Б. Апостольський Візитатор для українців в Італії Переосвященний Владика Діонісій (Ляхович) провів передріздвяну духовну віднову для сестер Генерального дому.

Преосвященний заохотив до роздумів над завданням людського життя, в якому кожен з нас є покликаний до сопричастя зі всім живим і одні з одними. Лише шляхом сопричастя можна відповісти на Боже покликання і зростати у Божій ласці. Використовуючи основні «снаги» Божі: розум і волю, людина зростає до повного сопричастя, або занапащає себе. Через окремих людей, які «подобалися Богові»: Ноя, Авраама, Мойсея, царів Давида і Соломона та через своїх пророків, Господь говорить до серця людини, щоб там укласти з нею «новий союз».
Бог шукає серця, яке дасть для Нього увесь свій простір і знаходить його в Назареті в діви Марії, яка радо відповідає Господу: «Ось я!..». І в цей момент Бог знаходить місце в світі, створюючи свій вічний союз з людиною і Христос стає знаком спасіння для нас і відновлює для людей втрачений рай. Божа любов є завжди відкрита: стукає, поки не знайде того, хто зробить для неї місце у собі. В такій відкритій людині Господь відновлює все створіння. Жінка через послух стала найважливішою зі всіх сотворінь, бо зробила місце в собі і привела у світ Бога. Людина отримує інший спосіб думання- сопричасний.
Коли ж людина закрита сама в собі, стає для себе пеклом і нищить у собі все сотворене. Той, хто не ділиться своїм – вбиває інших. Служіння і сопричастя- це основна програма усього сотвореного Богом, включаючи людину. З усього сотвореного лише людина цей стан сопричастя порушила і увійшла в смерть. Та Христос приходить у світ і приносить нам надію і рай стає попереду нас, а не позаду.
На прикладі життя Святого Отця нашого Василія Великого Владика Діонісій підкреслив красу монашого шляху – життя в спільноті під керівництвом випробуваного духовного провідника, де Слово Боже є найвищим правилом. Монаше життя зможе рости і процвітати тільки тоді, коли воно є поставлене на правдивій основі: служінні, дусі свободи та проводі Святого Духа. Велика проблема сьогоднішнього світу є в суб'єктивізмі, де «я» поставлене «наріжним каменем» всього, а Абсолютного «Духа» відкинуто. Тому сьогодні правда часто не має місця, і ми живемо в світі «пост-правди». Саме тому Преосвященний Діонісій заохочував жити за наукою Василія Ваеликого, бо на сьогодні це є дуже актуально і потрібно.

This website uses cookies to improve your experience.

By closing this banner, scrolling through this page or by clicking on any element You consent to the use of cookies.

We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish.