Домівка
/images/banners/Sliders/Confirm_uk.jpg

У неділю 29 квітня 2018 року у монастирській каплиці Христа Царя в Осієку, Хорватія, Провінція Архангела Михаїла, склала довічні обіти Мирослава с. Теодозія Мостепанюк.

Божественну Літургію очолив доцент кафедри Святого Письма Нового Завіту Католицького богословського факультету в Загребі митрофорний протоієрей Тарас Барщевський у співслужінні з вікарієм Крижевецької єпархії у Боснії і Герцеговині Мирославом Кернишиним та осієцьким парохом о. Любомиром Стурком.

У проповіді о. Тарас пояснив значення символіки обітів як відречення від світу та поєднання з Христом, що відображено й у євангельському читанні Неділі самарянки. Ця жінка, як наголосив проповідник, відчуваючи спрагу, перебуває у пошуках сенсу життя – і не знаходить. Проте зустріч з Христом, розмова біля криниці цілком перемінює її життя і, покинувши тепер вже непотрібний глечик, вона приводить до Ісуса численних людей.
Напередодні цієї події о. Тарас у духовній науці, базованій на четвертій главі Послання до Ефесян, поділився із сестрами роздумами щодо монашого покликання. Бути покликаним – це мати ім'я, мати сенс. Відповідаючи на голос Христа, ми самі стаємо його голосом у цьому світі, стаємо людьми надії, чесноти, яка сьогодні не особливо популярна. Коли часто говориться, що все котиться до гіршого, ми у Христі покликані нести надію, що Бог є, що Він присутній серед нас, що цей світ – в Божих руках. Часто цій єдності надії перешкоджає наша неспроможність прийняти інакшість іншої людини, зокрема іншої співсестри у спільноті. Проте саме завдяки цій інакшості ми є частинками прекрасної картини, незбагненної гармонії Божого задуму.
Прикладом багатства, що виростає з інакшості є Провінція святого Архангела Михаїла в Осієку, що об’єднує греко-католиків Хорватії, Боснії та України, досвід діаспори та нового покоління українців. На перехресті цих культур виникло монаше покликання с. Теодозії Мирослави Мостепанюк, що народилась 9 березня 1986 року у с. Староміщина Тернопільської області в Україні у греко-католицькій родині. Під час навчання в Інституті філології КНУ ім. Шевченка познайомилась із сестрами василіянками Провінції святого архангела Михаїла з Хорватії, які мають у столиці місійний дім. Закінчивши університет, 2008 року виїхала на новіціат до Хорватії, де склала перші обіти 1 травня 2011 року у матірньому домі в Осієку. На згадку про те, що її покликання зародилось на київських схилах, сестра вибрала ім'я на честь святого Теодозія Печерського, засновника спільнотного монашого життя в Україні. Під час юніорату сестра Теодозія закінчила Катехитичний інститут Католицького богословського факультету у Загребі, служила у спільнотах Осієка та Прнявора (Боснія і Герцеговина).
Про своє покликання сестра засвідчує: «Цих перших десять років монашого життя стали для мене великим Божим даром, сильним свідченням, що Господь є живий, що Він доторкнувся до мого життя, перемінив його. Дякую Богові за дар життя, за покликання бути любленою, бути щасливою і за покликання в покликанні – до монашого життя. Дякую всім за численні молитви, за великодушно дарований час, досвід і підтримку».

с. Еммануїла Вішка ЧСВВ

This website uses cookies to improve your experience.

By closing this banner, scrolling through this page or by clicking on any element You consent to the use of cookies.

We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish.