Домівка
/images/banners/Sliders/Confirm_uk.jpg

26 травня 2018 року сестра Енн Ляшок та сестра Джоан Соллер з Провінції Христа Чоловіколюбця в Фокс-Чейс-Менор, штат Пенсільванія, США та дев'ять добровольців виїхали на місію до України. Група планувала провести англійські табори в Дрогобичі, Івано-Франківську та Мукачево та відвідати численні дитячі будинки – сиротинці та інші заклади.

Місійна Група в часі поїздки співпрацювала зі Сестрами Василіянками в Україні та з священиками в різних парафіях і областях України.

За час свого перебування в Україні з'явилось багато особливих можливостей. У перший день невелика парафія, що святкувала свій Парохіяльний Празник в день Зіслання Святого Духа (П'ятидесятниці), запросила всіх приєднатися до них та розділити з ними радість. Пізніше група відправилася до дитячого психіатричного будинку, де вони принесли дітям, які там проживали солодкий подарунок - банани і приєдналися до них у музичних та танцювальних розвагах. Наступного дня група взяла участь в святкуванні 25-річчя Дрогобицької єпархії, яке розпочалося Божественною Літургії, яку очолив Блаженніший Святослав Шевчук у співслужінні єпископів та духовенства собору. Підчас урочистого обіду Місійна група мала можливість зустрітися з Блаженнішим Святославом, сфотографуватися з ним та отримати Його пстирське благословення для своєї місії.

Незважаючи на теплу або жарку погоду в Дрогобичі, студенти приймали участь у Божественній Літургії, подали для учнів навчання англійської 3-4 години, а потім мали різноманітні заходи, які продовжувались до пізньої ночі. Талановиті вчителі волонтери також навчали різних ремесл, таких як виготовлення свічок. Було приємно почути, як студенти співають недавно вивчені англійські відповіді на щоденній Божественній Літургії. У вільний від табору час волонтери та сестри мали змогу відвідати дитячі будинки сиріт, центр бездомностих, будинок для узалежнених та інші місця, де вони могли служити людям. Дні проходили швидко.

На другий тиждень. Місійна група переїхала до Івано- Франківська. Волонтери та сестри давали уроки англійської та поглибили знання англійської де-яких дітей-учасників, проводячи ігри, танці, змагання та інші заходи. Багато учнів знали сестер та деяких добровольців, з попередніх років, коли вони відвідували англійський табір. Під час навчання було зауважено значне покращення розуміння англійської мови окремим учнями. Волонтери мали можливість відвідати Село Святого Миколая - сирітський будинок із 40 дітей, заснований і обслуговуваний Сестрами Воплоченого Слова. З часу реконструкції будівлі деякі зі старших дітей були відсутні, проте семи малюків забавляли відвідувачів. Один з волонтерів Майкла Гарітана фотограф Місійної групи мав можливість поїхати до Києва, де він брав інтерв'ю в поранених солдатів, а потім відвідав Чорнобиль і говорив з людьми, які вижилими Чорнобильської трагедії і досі там живуть. Одна з наших сестер в Україні ( с. Дія Загурська) супроводжувала Майкла в цій особливій справі – поїздці до Чорнобиля, яка стала можливою і отримала дозвіл через допомогу місцевого священика та завдяки гуманітарному характеру поїздки Майкла в Україну.

Напередодні від'їзду з Івано-Франківська волонтери, щоб розслабитися і відновити себе, поїхали на один день в Карпатські гори. Там вони мали можливість молитися в церкві св. Іллі при монастирі монахів – студитів в Яремче, а потім поїхали до Буковелю, насолодитися водоспадом і відпочивали на лоні природи.

Наступного деня Місійну групу привезли до Мукачево, де їх зустріли традиційним хлібом та медом. Діти підготували англійські плакати з написами, щоб привітати групу. Багато хто з дітей покращив свої знання англійської мови з попереднього року. Колишні студенти, які були вже старші віком і через те їх не прийняли в англомовну школу, були засмучені тим, що не могли відвідувати цього року, але були щасливі побачити знайомі обличчя волонтерів. Божественна Літургія, уроки та інші міроприємства тримали кожного занятим протягом тижня. Одне подружжя волонтерів відсвяткували свою 51-ту річницю подружнього життя з Божественною Літургією та захопленим "Многая Літа" від всіх присутніх. Час пройшов дуже швидко, і ось настав момент для прощання зі сльозами на очах та щирих обіймів.

Коли Місійна група повернулася до Сполучених Штатів Америки, вони привезли зі собою багато спогадів про досвід праці з дітьми, сестрами, священиками та друзями з англійських таборів, про відвідування різних дитячих будинків, притулків для безхатченків, їхні спогади були також про святкування в багатьох церквах і парафіях та повернулися під враженнями від України. Вони стали свідками викликів тих, хто живе в крайній бідності, тих, хто потребує фізичної, психічної та емоційної допомоги, тих, хто є одиноким і бідним, прагнуть догляду та дотику інших людей. У той же час волонтери зіткнулися з великою турботою багатьох людей, які виявляли їм гарячу гостинність - пригували або запікали смачні домашні страви, забезпечували транспортом, ділилися своїми традиціями та вільно ділилися своїми враженнями з гостями. Волонтери були діткнені всіма своїми переживаннями, які залишили незатертий слід в їх люблячих серцях. Таким чином, ті, хто їздив служити та допомагати іншим, були благословенні і нагороджені Богом за виявлення служіння та допомогу тим, хто цього потребує.

Базовано на листах і записах, висланих Сестрою Анною та Сестрою Йоаною під час їхньої подорожі в Україну

Додаткова інформація: Sisters of the Order of St Basil the Great Jenkintown PA

This website uses cookies to improve your experience.

By closing this banner, scrolling through this page or by clicking on any element You consent to the use of cookies.

We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish.