Домівка
/images/banners/Sliders/Confirm_uk.jpg

Вже два десятиліття Український духовний центр у Прняворі (Боснія і Герцеговина) влітку відлунює голосами дітей та молоді.

І цього року, завдяки співпраці священиків Греко-католицького вікаріату на чолі з вікарієм отцем Мирославом Кернишиним та відповідальним за молодь о. Орлом Закалюком та сестер василіянок, матеріальній допомозі численних добродіїв, молоді українці з усіх куточків Боснії провели у Прняворі сповнені незабутніх вражень дні.

Літній школі передували триденні реколекції для хлопців та дівчат на тему «Будь собою», які провадив вікарій о. Мирослав Кернишин, з допомогою с. Еммануїли Вішки ЧСВВ. Через біблійні образи чоловіків та жінок хлопці і дівчата вчились розпізнавати та виховувати у собі мудрість, мужність, людяність, глибоку довіру до Бога.
З 22 по 28 липня 2018 року у стінах Духовного центру проходила вже традиційна Українська літня школа імені Андрея Шептицького. Двадцять учасників молодшої групи (7-12 років) вивчали мову, історію, географію рідного українського народу, поглибили свою віру на уроках релігії. Не бракувало часу для пісень, ігор, забав. 28 червня Духовний центр відвідали культурно-мистецькі ансамблі з України, які завітали до Прнявора на фестиваль національних меншин «Мала Європа», а також порадували слухачів у Баня Луці, Дев'ятині, Дабраку, Баня Кулашах співом, грою на бандурі і танцями. Гостей з України в Духовному центрі чекала приємна несподіванка: учасники Літньої школи привітали їх хлібом на рушникові, українським словом і піснею.
З 5 по 19 серпня 2018 року у Духовному центрі відбулася Українська літня школа імені Андрея Шептицького для молоді віком від 12 до 18 років. Понад тридцять учасників з Боснії, Хорватії, Словенії протягом двох тижнів опрацьовували навчальну програму з української мови (викладач Оксана Овад), історії і географії України (о. Мирослав Кернишин), катехизму (о. Андрей Прихода), вивчали українські пісні і танці під проводом студента Академії мистецтв у Баня Луці Михайла Стахника, вправлялися в церковному співі та театральній майстерності з сестрами василіянками Еммануїлою Вішкою і Теодозією Мостепанюк. Особливістю Літньої школи у Прняворі є її духовна складова: діти і викладачі розпочинають і закінчують кожен день молитвою, щодня беруть активну участь у Божественній Літургії та Вечірній, приступають до Святих Тайн. Завершальним акордом школи став святковий концерт, на який завітали гості храмового празника Преображення Господнього у Прняворі: Крижевецький владика Микола Кекіч, представники церковної і місцевої влади та численні вірні. У програмі прозвучали пісні «Через поле України», «Ой у гаю при Дунаю» під музичний супровід Михайла Стахника та учасника школи Віктора Федишина, порадував присутніх запальний «Літній танець» (автор - Штефан Стахник, хореограф - Михайло Стахник), а також вистава «Віра крізь віки», присвячена 1030-літтю Хрещення України-Русі і 30-річчю посвяти Духовного центру у Прняворі (автори сценарію і постановки с. Теодозія Мостепанюк, с. Еммануїла Вішка ЧСВВ, декорації виготовили учасники школи під проводом Івана Нешіча).
Щиро дякуємо усім організаторам та добродіям, а насамперед – учасникам Української Літньої школи у Прняворі. Віримо, що посіяне зерно вродить сторицею на Божу славу і добро нашої Церкви і українського народу на цих теренах. Нехай стануть дійсністю слова Гімну Літньої школи, що є парафразою відомої пісні українського композитора Ігоря Білозіра:

І куди б не вели нас цього життя дороги –
В серці нашім завжди буде прагнення висот,
Щоб не занепала українська наша мова,
Щоб не засмітився український наш народ.

Текст: с. Теодозія Мостепанюк, ЧСВВ
Фото: Сестри Василіянки і пан Драго Галічь

This website uses cookies to improve your experience.

By closing this banner, scrolling through this page or by clicking on any element You consent to the use of cookies.

We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish.