Некролог
/images/banners/Sliders/Confirm_uk.jpg

19 листопада 2018 р. Б. спочила у мирі на 97 році життя та на 59 році монашого служіння Господеві с. Міріям Марія Мартинюк, ЧСВВ з Провінції Пресвятої Тройці, Україна.  Сестра проживала у монастирі Святого Йосифа в Івано-Франківському, де 19 листопада відслужено Монаший парастас.  Похорон відбувся 20 листопада об 12 годині. Сестру Міріям поховано на цвинтарі в Погоні.

Щиро прошу про молитву за упокій на лоні Божої любові світлої пам’яті сестри Міріям Мартинюк, ЧСВВ.

"Вічна їй пам’ять!"

Сестра Маріям Марія Мартинюк, ЧСВВ народилася 22.08.1922 року в с. Чортовець Городенківського району Івано-Франківської області в селянській родині. Батьки Михайло та Марія виховували 6 дітей у праці і молитві. Через те, що вдома було багато праці, Марія після закінчення навідмінно 5 класів, не продовжила навчання, а залишилася вдома допомагати батькам у праці на полі. Ще змалечку належала до Братства Неустанної Помочі та Апостольства молитви. Бувши ревною та вірною дочкою свого народу, Марія з 1939 по 1948 рр. була зв’язковою УПА.
Відчувши Христовий поклик до Богопосвяченого стану, Марія хотіла провадити монаше життя у спільноті Сестер Чину Святого Василія Великого. Однак монастир Сестер Василіянок в Івано-Франківську забрали “в державних цілях”, а Сестер прогнали. Тому Марія, знавши в Городенці Сестер Йосифіток, у 1948 році вступила до їхнього Згромадження з умовою, що коли настане свобода, Сестри допоможуть їй вступити до Сестер Чину Святого Василія Великого. Через два місяці після вступу Марії до Згромадження, до будинку, де проживали Сестри Йосифітки, приїхала повна машина працівників НКВД, зробили великий обшук та погрозили Сестрам, що якщо знайдуть у них Марію, то всіх посадять у тюрму. Два тижні Сестри переховували її у сусідів, а потім відіслали додому.
Тільки 01.08. 1960 р.Б. Марія змогла вступити на служіння Господеві та Його людові до спільноти Сестер Чину Святого Василія Великого. Постулянтуру та Новіціят проходила під проводом м. Йосифи Ісопенко. Під час уділення Чину Облечин Марія прийняла монаше ім’я Маріям. Перші Обіти Господеві склала 01.08.1962р.Б. на руки вл. Василія Величковського, а 01.08.1966р.Б. – Вічні Обіти у присутності м. Йосифи Ісопенко.
С. Маріям покинула родину і оселилася в с. Дора Яремчанського району Івано-Франківської області, де працювала у ветеренарній лікарні, а водночас була величезною допомогою для священиків. Вона підготовляла пари до Тайни Подружжя, готувала дітей до Першої Сповіді та Святого Причастя, катехизувала дітей, молодь, старших. Готувала місця, де приїжджали священики служити Божественні Літургії та уділяти Святі Тайни вірним. Маючи поручення від Настоятелів, с. Маріям ночами супроводжувала отців. І не одному священику врятувала життя, слухаючи Божих порад у небезпеках. Була дуже ревною у несенні Слова Божого до люду. Через це її навіть звільнили з роботи.
С. Марім була людиною молитви. Люди це відчували та постійно приходили до неї про молитовну допомогу. Була дуже ревною, терпеливою, більше думала про ближніх, ніж про себе. І до останніх своїх днів залишилася такою.
С. Маріям Мартинюк упокоїлася в Господі 19 листопада 2018р.Б. На заупокійних молитвах були присутні Владика Василій Івасюк – Єпископ Коломийський, Владика Йосафат Говера – Єпископ Луцький та Владика Теодор Мартинюк – єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівської Єпархії, а також багато священиків, які заносили свої молитви із вдячністю Сестрі за її жертвенні труди та численну допомогу. Похоронена на монастирськім цвинтарі біля наших Сестер в с. Погоня Тисминецького району Івано-Франківської області.
Зо святими упокой, Христе, душу раби Твоєї с. Маріям.

This website uses cookies to improve your experience.

By closing this banner, scrolling through this page or by clicking on any element You consent to the use of cookies.

We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish.