Некролог
/images/banners/Sliders/Confirm_uk.jpg

Дня 1 березня 2020 року упокоїлася в Бозі наша Дорога Сестра ТАДЕЯ  ТЕКЛЯ  КОФЛЯ, ЧСВВ, проживши  97 років, з яких  61 – в монастирі у Провінції Святого Хреста, Чину Святого Василія Великого, Гордиці, Польща.

 Народилася  28 вересня 1923 р. на Зеленій Лемківщині в селі Лавка (Wawrzka), повіт Новий Санч,  воєводство Краків, Польща. Батьки Іван і Євфрозина з дому Кузьм’як мали 12 дітей. Батьки були релігійними,  свідомими  греко-католиками і так виховали дітей. Кожної неділі ходили до церкви до Флоринки.  Займалися  рільництвом. Батько Іван був війтом. Текля закінчила початкову школу у 1937 р. В молодому віці відчула ласку покликання до монашого життя, навіть зголосилася до сестер Дітей Марії у Бінцаревій, пов. Новий Санч,  але  не була прийнята з причини війни.

У 1947 р. в наслідок «Акції Вісла» разом з батьками була примусово переселена на Західні Землі Польщі, до місцевості Дзєцьмяровіце, пов. Шпротава, воєводство Зелена Гора. Тут вивчила кравецтво і працювала вдома.

19 серпня 1959 р. вступила до монастиря сестер василіянок у Любомєжу, пов. Львувек Сьльонскі.  Монаший одяг і нове ім’я ТАДЕЯ отримала під час св. Літургії, яку відправив о.Павло Пушкарський,ЧСВВ 27 березня 1960 р. також в Любомєжу. Під проводом м. Маркіяни Войнаровської, маґістри, відбула новіціят і 30 червня 1962 р. склала тимчасові  обіти, а 1 серпня 1970 р. торжественну професію на руки м. Онисими Шушкевич, настоятельки Делегатури, під час св. Літургії, яку відправляв о. Андрій Шагала, ЧСВВ. Під час юніорату і по торжественній професії с.Тадея відповідала за  господарку (1961-1978). Сестри мали поле, великий город і з того утримувалися. С. Тадея працювала на полі, а також шила габіти молодим сестрам.  Після смерті с. Єлисавети Моцяк у 1976 р. була настоятелькою дому до 1979 р.

Від 1979 до 1980 р. перебувала в нашому домі у Пасленку – займалася шиттям і кухнею. Від 1980 до 1981 настоятелі призначили с.Тадею до нашого дому у Варшаві, де опікувалася недужою сестрою Маргаретою Боднар. У 1981 р. повернула до Любомєжа, де як передше,  відповідала за господарство і город.

У рр. 1985 – 1988 с. Кофля  перебувала в монастирі в Горлицях на Лемківщині. Тут відбувався капітальний ремонт – сестра займалася кухнею і городом. У 1988 р. знову повернула до Любомєжа  до тих самих обов’язків, а  від жовтня 1989 до вересня 1991 р. відповідала за дім та господарку.

Після закриття монастиря в Любомєжу у 1991 р. призначено с. Тадею до монастиря у Перемишлі,  де працювала в кухні, городі та робила закупи. У 1993 р. перенесено сестру до Горлиць до більшої спільноти. Тут займалася городом і шиттям. Від 2005 до 2012 р. допомагала  в захристії (прання, прасування церковного білля, печення просфори, прибирання святилища) і працювала на городі. Від 2017 р. здоров’я  погіршилося і потребувала опіки. Була дуже ревною сестрою, ранком все перша в каплиці, багато молилася, любила свій василіанській Чин, любила Україну. Відзначалася духом молитви і любов’ю до ближнього. Була дуже працьовита і дотепна.

Померла 1 березня 2020 р., принявши перед смертю Тайну Маслосвяття з рук о.Григорія Назара, пароха Горлиць.

Парастас при домовині відправлено 3 березня вечером  під проводом Владики Володимир Ющака,ЧСВВ, Ординарія Вроцлавсько-Ґданського. Співслужили: о.Іван Піпка, митрат, парох Криниці, о. Петро Качмар, парох Лося, о. Ярослав Чухта, парох Висової і о. Григорій Назар, парох Горлиць. Присутні були сестри, родина і парафіяни.

Похорон відбувся 4 березня 2020 р.  Заупокійну Святу Літургію відправили: Преосвященний  Владика Володимир Ющак,ЧСВВ, о. Володимир Седлячек,ЧСВВ, протоігумен оо. василіан у Словаччині, о. Димитрій Гарасим,ЧСВВ з Перемишля, о. Петро Качмар, парох Лося, і о. Григорій Назар, парох Горлиць. Тлінні останки зложено у спільній гробниці сестер василіянок на кладовищі у Горлицях.

ВІЧНА     ЇЙ     ПАМ'ЯТЬ!

This website uses cookies to improve your experience.

By closing this banner, scrolling through this page or by clicking on any element You consent to the use of cookies.

We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish.