Некролог
/images/banners/Sliders/Confirm_uk.jpg

07 08 16 5Сестра Емелія (Милдред) Прокопик, ЧСВВ 1920–2015
17 грудня 2015 р.Б., об 11.30 год. ранку, після короткої недуги упокоїлася в Бозі с. Емелія Прокопик, ЧСВВ з Провінції Христа Чоловіколюбця в Факс Чейс Менор, (США). Стан її здоров’я невблаганно погіршувався з Дня Подяки і Сестри монастиря на Факс Чейз несли цілодобове чергування у постелі хворої, молячись та розмовляючи з нею. Серед численних відвідувачів с. Емелії протягом цього часу були Блаженніший Святослав Шевчук та Високопреосвященний Митрополит Стефан Сорока.

Віддана опіка Сестер, які чували при недужій, та візити єрархів Церкви свідчать про виняткові якості, що ними наділив Господь цю покірну та працьовиту слугиню Божу. Сестра Емелія народилася у м. Арнольд, штат Пенсильванія. Разом із батьками та сімома братами й сестрами, вона належала до парафії св. Володимира. 23 липня 1936 року Емелія вступила до Чину св. Василія Великого. 27 серпня 1939 р. вона склала свої перші обіти, а 6 років пізніше, 27 серпня 1945 року – вічні чернечі обіти на руки Преосвященного Константина Богачевського.

Вступивши до Чину, с. Емелія закінчила середню освіту в Академії св. Василія Великого. Як учителі школи, так і настоятелі монастиря швидко зауважили потенціял Сестри Емелії: було рішено, що вона продовжуватиме освіту в той час, коли небагатьом жінкам було дозволено навіть переступити університетські пороги. Сестра була створена для академічної освіти, яка розвивала її Богом дані здатності розв’язувати складні проблеми та продуктивно працювати над заплутаними завданнями. Ступінь бакалавра у царині латини вона здобула у Католицькому університеті у Вашинґтоні, округ Колюмбія, а ступінь маґістра у цій же галузі – в Університеті Вілланова. Докторське навчання у царині шкільної адміністрації с. Емелія закінчила у Фордгемському університеті.
Як монахиня Чину св. Василія Великого, Сестра Емелія виконувала численні функції та займала високі уряди. Вона була директором Академії св. Василія Великого, школи св. Миколая в Чикаґо, школи та академії св. Юрія в Ню Йорку, школи Непорочного Зачаття в Гемтрек, штат Мічіґан. Сестра рівно ж виконувала функції декана у Менор Коледжі.
Згодом с. Емелія згодом займала уряд провінційної дорадниці, Генеральної Настоятельки, Генеральної дорадниці, працюючи віддано та сумлінно над усіма завданнями, що їх накладали ці відповідальні позиції. При цьому вона продовжувала бути наставницею для інших. Чудовий лідер та першовідкривач, Сестра сягала поза горизонти, що їх інші не наважувалися відкрити. Коли у 1950-х роках відбувався процес централізації Чину у Римі, с. Емелія відіграла у ньому важливу роль. Її невтомні зусилля історика Провінції увінчалися виданням чудової книги KeepersoftheFlame (Берегині полум’я), яка розповідає про історію Сестер Василіянок в Америці у період 1911-2001 рр.
1971 року с. Емелію було обрано Генеральною Настоятелькою в Римі. Час її служіння співпав із багатообіцяючим, однак важким для релігійного життя періодом в історії Церкви. У світлі накладених Церквою завдань проведення реформи відновлення релігійного життя, вона вела кожну Василіянську провінцію згідно з вказівками Другого Ватиканського собору. Таким чином, с. Емелія змоделювала майбутнє Чину та Конституції, що накреслювала його основні принципи. Впродовж своєї каденції на посту Генеральної Настоятельки, що його вона обіймала до 1983 року, с. Емелія відвідувала Василіянські громади в усьому світі.
З 1983 до 1989 рр. Сестра Емелія виконувала функції Генеральної дорадниці в Римі. Саме в цей час вона сумлінно та віддано працювала над утриманням контакту із Сестрами Василіянками за Залізною завісою. Коли ж врешті наступило її падіння, с. Емелію призначено спеціяльним делегатом до Василіянської провінції в Україні.
Після повернення до США у 1995 році, Архиєпископ Стефан Сулик призначив Сестру промотором беатифікаційного процесу Митрополита Андрея Шептицького. Вона невтомно працювала для цієї справи: після довгих років зусиль, кілька днів перед відходом с. Емелії у вічність, Апостольська Столиця затвердила беатифікаційний процес українського митрополита.
20 грудня 2015 року Високопреосвященний Стефан Сорока у співслужінні всесвітліших оо. Филипа Сандрика, ЧСВВ; монс. Петра Васла та о. Едварда Гіґінса відслужив Парастас за упокій душі померлої. Божественну Літургію та чин похорону 21 грудня 2015 р. відслужили: капелян сс. Сестер Василіянок монс. Петро Васло; о. Филип Сандрик, ЧСВВ; о. Лео Ґолдейд, ЧСВВ; о. Евген Хомин, ЧСВВ.
За померлою скорблять члени родини, Сестри Чину св. Василія Великого у цілому світі, її віддана приятелька с. Богданна та сотні студентів, яких навчала с. Емелія.

Вічна їй пам’ять!

This website uses cookies to improve your experience.

By closing this banner, scrolling through this page or by clicking on any element You consent to the use of cookies.

We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish.