Домівка
/images/banners/Sliders/Confirm_uk.jpg

20 серпня 2017 р. Б. – особливий день в історії чернечої спільноти Сестер Чину святого Василія Великого Провінції Пресвятої Тройці в Україні, бо цього дня у монастирській каплиці Провінційного дому у м. Львові дві Сестри: с. Давида Дедерчук та с. Ізидора Федоришин сказали Богові своє «Так» та склали Професію Довічних Обітів.

Особливим це торжество є тим, що Обряд Довічних Обітів здійснив Блаженніший Святослав Шевчук, Глава УГКЦ у співслужінні із о. Олегом Олексою, о. Віктором Кваснієм, ЧСВВ та о. Юрієм Щурком. Під час проповіді на Божественній Літургії Блаженніший наголосив, що сьогодні сталася подія вселенського значення. Сьогодні дві Сестри поклали на Божий Престіл усе своє життя. І це стає викликом для світу, бо «У час, коли сучасний світ та культура шукають влади і люди не вміють керувати собою, а прагнуть керувати іншими, Сестри склали довічний Обіт послуху. У той час, коли законом сучасної культури є пошук найбільше насолоди з найменшою відповідальністю, Сестри сьогодні склали довічний Обіт чистоти. У той час, коли народи вважають сенсом свого життя здобути чим побільше земного багатства, ці Сестри відмовилися від всього земного і отримали набагато більше.” Але як це можливо?

Життя євангельськими радами – у чистоті, в убожестві та послусі це – особливий шлях наслідування Христа та особливий, дорогоцінний дар Бога для Церкви і всього людства. Приймаючи запрошення Бога, особа не лише вчиняє Христа єдиним сенсом власного життя, але наскільки це можливо, намагається відобразити в собі спосіб життя, що його прийняв Син Божий, коли прийшов у світ.
Однією із євангельських рад, якими живуть богопосвячені особи, є чистота, якою вони посвячують себе Господу всеціло: тілом і душею, визнаючи в такий спосіб Бога за свою єдину любов і так відповідають й віддячуються Йому за Його безмірну любов, яку Він виливає щомиті. Також це – винятковий вид любові до ближніх через посвяту і дарування себе усім, хто цього потребує, не обмежуючись тільки родинним колом чи друзями. Чистота є не просто пожертвуванням Богові великого багатства, яким є подружнє життя. Вона веде до того, що особа стає здатною любити і «народжувати» дітей для Царства Божою, тобто приймає стан духовного батьківства чи материнства.
Добровільна убогість є наслідуванням Христа, який «бувши багатим, став убогим» (2 Кр 8,9), щоб Його убожеством кожен міг розбагатіти. Обітом убожества богопосвячена особа засвідчує, що Бог є її єдиним і справжнім багатством та що вона вибирає Царство Небесне і цінності, пов’язані з Ним. Богопосвячена убогість робить людину вільною, щоб не турбуватися про земне, але дає можливість всі сили спрямувати на пошук Царства Божого для себе і для тих, кого Господь дарує на життєвій дорозі. Така особа вчиться жити Провидінням Божим, довіряти Йому, бо убожество є великим викликом, особливо для віри та довіри до Божого Провидіння і Його слова.
Обітом послуху богопосвячена особа наслідує синівський послух Христа. Людина не стає чиїмось рабом, слухаючи когось і виконуючи чиюсь волю, але вона слухає самого Бога, який перебуває у кожній людині. Людина свідомо і добровільно приймає позицію слухати тільки Бога, відкидаючи все, що не є від Нього, і в такий спосіб щораз більше уподібнюється до Христа. Послух є чимось більшим, ніж простим зреченням власної «автономії» – це дозвіл діяти Богові у власному житті.
Життя Євангельськими радами – це неоціненна перлина, це скарб, повноту вартості якого людина пізнає лише у вічності. Проте передсмак Неба, живши за прикладом Христа, вона може смакувати вже тут, на землі.
Сьогодні кожна Сестра Чину Святого Василія Великого в Україні дякує Господеві за дар Богопосвяченого життя та в особливий спосіб за дар Вічних Обітів с. Давиди Дедерчук та с. Ізидори Федоришин.
Щоби відповісти на запрошення Блаженнішого Святослава: “Ви є радістю і скарбом для Церкви, світлом надії для світу”, Сестри Василіянки просять про ласку витривання у вірності й цілковитій посвяті Богові до кінця свого життя.

Тому, що ви маєте Господа… таку Красу, таку Доброту, таку Мудрість,
то нехай ця радість, що в Ньому, вистачить вам!
(Св. Василій Великий, Гомілія 15 на Псалом 32)

Джерело: sistersosbm.com.ua

This website uses cookies to improve your experience.

By closing this banner, scrolling through this page or by clicking on any element You consent to the use of cookies.

We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish.