Домівка
/images/banners/Sliders/Confirm_uk.jpg

10 червня 2019 р.Б. був особливий день для цілої спільноти Сестер Чину Святого Василія Великого, бо цього дня з ласки Божої відзначила 100-ній ювілей від Дня народження с. Ольга (Марія) Ладжун – найстаршої Сестри нашого Чину. Сестри з різних куточків нашої Провінції з'їхалися в м. Хуст, щоб молитвою подякувати Господеві за дар життя і покликання с. Ольги, а с. Ольгу привітати з її ювілеєм та подякувати їй за вірне та жертвенне служіння Господеві та Його людові на 84 році монашого покликання.

Сестра Ольга (Марія) народилася 10 червня 1919 р. у селянській родині в с. Руські Комарівці Ужгородського району Закарпатської області. Батько Марії загинув під час Першої Світової війни, тож мати залишилася сама виховувати двох маленьких доньок: Марію та Єлизавету. У 1924 році вона була змушена віддати п’ятирічну Марійку до сиротинця в м. Ужгороді, який провадили Сестри Чину Святого Василія Великого. Уже з дитинства Марія приглядалася до монашого способу життя.
У 1936 році Марія вступила на Новіціят до спільноти Сестер Чину Святого Василія Великого у м. Ужгороді. І цього ж року отримала Облечини та нове монаше ім’я Сестра Ольга. У 1938 р. склала Господеві Тимчасові Обіти і вступила на навчання в Учительську семінарію у м. Ужгороді, де отримала диплом вчителя початкових класів та стала вчителькою у м. Великому Бичкові.
Настоятелі, бачачи здібність до навчання с. Ольги, у 1941 році призначили її на навчання до Угорщини, де Сестра вступила в Сигетський університет на біологічний факультет.
Під звуки гармат 28 серпня 1944 року в Ужгородському монастирі сс. Василіянок с. Ольга склала Господеві свої Довічні Обіти.
З 1945 р. після закриття монастиря в Ужгороді с. Ольга, як і багато Сестер-монахинь, були змушені шукати працю та житло, адже їх діяльність як монахинь у радянській державі була заборонена.
З 1946 по 1949 рік с. Ольга працювала бухгалтером у різних установах. З 1950 року працювала вчителькою біології у початковій школі в с. Середнє Ужгородського р-ну майже 20 років.
Нелегко було жити монашим життям у період переслідування, адже вівся постійний нагляд з боку енкаведистів. Однак, з Божою поміччю с. Ольга залишилася вірною даній нею обітниці Богові бути Його обручницею і своєю молитвою огортала всіх, хто потребував Божої помочі та милосердя, що і далі ревно сповняє.
Дякуємо Тобі, Господи, за дар життя, покликання та ревне служіння с. Ольги Ладжун. Хай в усьому Тобі буде слава!

This website uses cookies to improve your experience.

By closing this banner, scrolling through this page or by clicking on any element You consent to the use of cookies.

We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish.