Домівка
/images/banners/Sliders/Confirm_uk.jpg

07 05 17 1«Християнське виховання є більшим добром, ніж усі добра світу»
Слуга Божий Митрополит Андрей Шептицький

Розуміння покликання жінки-матері у теперішньому суспільстві знову і знову потребує світла Господнього Слова і Божої ласки. Сьогодні, як і завжди, завданням матері залишається берегти, народжувати і плекати життя, огріваючи та піднімаючи його духовними дарами та працею рук. Фізичне і духовне материнство є невіддільним.

Народивши один раз дитину на світ – мати покликана усе життя супроводжувати її не лише матеріальною, але найперше - духовною опікою, прививаючи їй правильну ієрархію цінностей та виховуючи волю дитини до їх здійснення у своєму житті. Такий правильний і добрий духовний супровід виховує цільну, не поділену особистість. Сьогодні нам дуже цього потрібно.
Найбільше людині в сьогоднішньому суспільстві дошкуляє страх: боязнь самої боязні. Страх від душевної самоти. «Війна від чиєїсь самотності. Вона руйнує і узалежнює. Тільки любов здатна на перемогу». (о. Андрій Зелінський, ТІ) Тільки, збудивши серце до жертвенної любові, дорогі жінки, ми здатні розігріти світ комп'ютерних технологій і відкрити шлях Божому Духу. Світ не змінюється, якщо не змінююся я. Дітям потрібні не просто слова матері, але вони шукають опори в цих словах, які зцілюють, злагіднюють їхню душу і засвічують сонце - світло Святого Духа, а не «пробивають чорну діру» чи піднімають «мамину правоту» над їхніми головами, немов темну хмару. Коли слово викликає довір'я, воно важливіше від сонця, яке щодня сходить і заходить.
Багатогранним та неодмінним є святкування маминого свята в сім'ї, в громаді, в Церкві і у світі. В Римі при храмі Святої Софії на вулиці Бочея воно розпочалось ще в першу неділю травня. Розпочалось Божественною Літургією та Божим Словом, в якому присутні жінки віднаходили дорогу свого материнського покликання на шляху примирення і служіння, в співчутті до ближнього, що є виявом чистої любові. Після подячного молебну до Матері Божої розпочалася концертна програма, яку підготували діти катехитичної школи при храмі Св. Софії. Кожна мама старалася бути найкращою і щоб її дитина була найкращою. Лунали слова подяки і похвали: віршовані та співані.
Кожен з нас старається, щоб було якнайкраще, а правда полягає в тому, що діти люблять своїх мам і здатні виявити свою любов не тоді, коли вони матері їхні виглядають бездоганні, а тоді, коли самі діти біля своїх мам стають кращими. Це справджується і для кожної дорослої людини. Тому материнська любов повинна бути розумною, не рабською, щоб згодом своїх дітей не перетворити в своїх «мучителів». Духовне материнство – це шлях постійного зростання.

В святкуванні Дня Матері на Святій Софії з Генерального дому Сестер Василіянок взяли участь Генеральна вікарія с. Лідія Анна Савка, ЧСВВ та с. Назарія Михайлюк, ЧСВВ, а також Сестри Василіянки, які служать і проживають при Святій Софії.

This website uses cookies to improve your experience.

By closing this banner, scrolling through this page or by clicking on any element You consent to the use of cookies.

We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish.