Домівка
/images/banners/Sliders/Confirm_uk.jpg

17 - 19 жовтня 2017 року в Патріяршому домі у Львові відбулася І Міжнародна Асамблея вищих настоятелів і настоятельок, зорганізована і проведена Патріяршою Комісією у справах монашества УГКЦ. На зустріч з’їхалися представники з дванадцяти країн світу, яких щиро і з великою радістю привітав Преосвященний Михаїл Бубній – Голова Патріяршої Комісії в справах монашества УГКЦ. Він поділився роздумами про основну ціль і завдання цієї Асамблеї.

 Джерело: Департамент інформації УГКЦ

Сестер Чину Святого Василія Великого представляли Архимандриня м. Дія Стасюк, Генеральна дорадниця с. Маріела Ротчен та Генеральна Дорадниця с. Назарія Михайлюк. Також приїхали Сестри Василіянки з Аргентини з Провінції Царя Христа: Протоігуменя с. Норма Розніцькі та Провінційна дорадниця с. Анастазія Ляшкаров. Долучилися також наші Сестри з Австралії з Делегатури Святої Родини: настоятелька с. Анисія Шевчук та заступниця с. Лукія Ангелюк. Приїхала сестра Міріям Кляра Коваль - Провінційна дорадниця з Провінції Христа Чоловіколюбця в США. Протоігуменя с. Анастазія Пітка представляла Провінцію Архангела Михаїла з Хорватії, а Протоігуменя с. Навкратія Завадська – Віце-Провінцію Святих Кирила і Методія зі Словаччини. Була також м. Даниїла Винник – Протоігуменя Сестер Василіянок Провінції Пресвятої Тройці в Україні.
Жіноче монашество представляли Сестри Служебниці Непорочної Діви Марії, Сестри Студитки різних монастирів, Сестри Пресвятої Родини, Сестри Милосердя - Св. Вінкентія, Сестри Святого Йосифа, Сестри Святого Йосафата, Сестри Мироносиці, Сестри Пресвятої Євхаристії, Сестри Редемптористки, Сестри – Дочки Матері Божої Неустанної Помочі, Сестри Катехитки Святої Анни, Сестри Воплоченого Слова, Катехитки Серця Христового, Сестри «Ісусової Любові - Мілость Єзу» та Сестри Божого Провидіння. Від чоловічих Чинів і Згромаджень були присутні Отці Чину Святого Василія Великого, Отці Студити різних монастирів, Отці Редемптористи, Отці Салезіяне та Отці Оріоністи.
Глава УГКЦ Блаженніший Святослав Шевчук привітав присутніх, розповів про труднощі Вселенської Церкви в теперішніх часах. Відповідаючи на питання про «Очікування Церкви щодо богопосвяченого життя у сучасному світі», Блаженніший Святослав наголосив і запросив монашество, щоб бути вчителями молитви для вірних в Церкві. Звернення від Папського Нунція в Україні Кладіо Ґуджеротті зачитав його перший секретар монсеньйор Йосиф Ґрек. Присутній на Асамблеї Секретар Конгрегації для Східних Церков Архиєпископ Кирил Васіль звернувся до учасників з роздумати над питанням про «Зовнішні виклики богопосвячених осіб у здійсненні своєї місії».
Преосвященний Владика Ніл Лущак – єпископ-помічник Мукачівської Греко-католицької єпархії, провадив у світлі Божого Слова щоденні роздуми над покликанням богопосвячених осіб.
Єпископ Єпархії Святої Родини з осідком у Лондоні Преосвященний Владика Гліб Лончина заторкнув тему про «Внутрішні виклики богопосвячених осіб у здійсненні своєї місії». Він заохотив повернутися до основ монашества і свідчити у своєму житті Ісусові Христові. Для цього потрібно поглиблювати ревність через молитву, яка є правилом і диханням монашого життя. Стати людьми молитви – основне завдання монашества, живучи та відчитуючи знаки часу.
Завданням членів Асамблеї було опрацювати важливі і актуальні питання щодо оживлення богопосвяченого життя УГКЦ в групах та представити напрацювання. Поділившись взаємно своїми труднощами та успіхами, богопосвячені особи мали можливість зблизитися і підтримати себе взаємно на шляху покликання. Всі члени одноголосно вирішили, що такі зустрічі є вкрай необхідні і просили через три роки знову зустрітися спільно.

Інформація також представлена в osbm.in.ua

This website uses cookies to improve your experience.

By closing this banner, scrolling through this page or by clicking on any element You consent to the use of cookies.

We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish.