Домівка
/images/banners/Sliders/Confirm_uk.jpg

У суботу 11 листопада 2017 року відбулася урочиста Божественна Літургія в соборі Святого Петра в Римі, на гробі святого священномученика Йосафата, з нагоди літургійного спомину його мученицької смерті, 12 листопада 1623 року. Ця Свята Літургія, яку щороку організовує Папська Українська Колегія Святого Йосафата для вшанування свого небесного Покровителя, цього року була включена як складова програми відзначення ювілею 85-річчя від відкриття теперішнього осідку цієї Колегії на Джанікольському пагорбі в Римі.

Цьогорічну архиєрейську Божественну Літургію очолив архиєпископ Циріл Васіль, ТІ, Секретар Конгрегації для Східних Церков. З ним співслужили преосвященні владики Іриней Білик, ЧСВВ, канонік Папської великої базиліки святої Марії (Santa Maria Maggiore), Юрій Джуджар, апостольський екзарх для католиків візантійського обряду в Сербії і Чорногорії, Кіро Стоянов, апостольський екзарх для вірних візантійського обряду в Республіці Македонії та Кеннет Новаковський, єпарх Нью-Вестмінстерський УГКЦ, Канада. У Святій Літургії взяли чисельну участь священики: ректор, віце-ректор та духівник Колегії Святого Йосафата, генеральний вікарій о. Йоанікій Чверенчук, ЧСВВ, та інші ієромонахи василіяни з монастиря Головної управи Чину в Римі, колишні студенти Колегії Святого Йосафата, які прибули на відзначення її ювілею, як також священики — студенти цієї Колегії та інші, які служать у Римі.
Були чисельно присутні студенти і гості Колегії Святого Йосафата, сестри Чину Святого Василія Великого, Згромадження Служебниць Непорочної Діви Марії, Катехиток Святої Анни, Згромадження Вополоченого Слова та інших спільнот, а також миряни. Літургійні співи під час цієї Літургії чудово виконував хор Колегії Святого Йосафата.
У своєму слові після прочитання Євангелія архиєпископ Циріл торкнувся кількох важливих тем, пов’язаних із цьогорічним святом. Передусім, звертаючись українською мовою, Секретар Конгрегації для Східних Церков привітав усіх присутніх, які прийшли вшанувати святого Йосафата, і зазначив, що Божественна Літургія, яка щороку збирає в цьому головному соборі Католицької Церкви багатьох людей у день літургійного спомину святого Йосафата, показує нам, що, незважаючи на те, що люди змінюються, що змінюються питання, які є або здаються нам важливими, є в цих щорічних зустрачах щось незмінне. Незмінним є саме це місце, де поряд з гробом святого Петра, у престолі, над яким зображений святий Василій, знаходяться мощі святого Йосафата, як знак єдності Церкви та її життєвої сили, яка походить від Бога.
Далі проповідник вказав на значення святкування, яке відбувається цього року, у зв’язку з 85-річчям від відкриття нового осідку Колегії Святого Йосафата: воно дає нагоду пригадати Божі дороги, поглибити особисте розуміння та отримати просвічення від Святого Духа. З одного боку, заснування в 1932 році нової Колегії Святого Йосафата виявляє турботу і дбайливість Римських Архиєреїв, зокрема Папи Пія ХІ, з іншого боку – вказує на життєву силу української Церкви. Раніше ця Колегія виконувала роль семінарії, яка у Вічному місті готувала кандидатів до священства, на даний же час таких студентів є кілька, а в більшості в її стінах проживають і навчаються ті, які вже закінчили семінарії у своїх єпархіях і прибули в Рим для поглиблення своєї духовної та інтелектуальної формації, для здобуття ліценціату й докторату.
У дальшій частині проповіді, італійською мовою, владика Циріл зупинився над трьома дійсностями: покликанням, формацією та служінням. Ми отримуємо дар священства і здобуваємо наукову та духовну формацію не на те, щоб затримати для себе, – наголосив проповідник, – а для того, щоб краще служити Богові й людям. Стоячи біля мощей святого Йосафата – бачимо в його особі, житті та відданні себе на жертву приклад служіння ближнім для їхнього добра.
Після відправи молебню розпочався святковий обід, під час якого лунали численні привітання для Колегії та слова вдячності на адресу Конгрегації для Східних Церков, ректорату колегії, її працівників, за те, що спільними зусиллями дбають про інтелектуальний, культурний та духовний розвиток майбутніх священнослужителів Української та інших Східних Католицьких Церков.
Секретаря Конгрегації для Східних Церков і колишнього студента Колегії Святого Йосафата архиєпископа Циріла Васіля, який згадав про родинну атмосферу зустрічі теперішніх та колишніх студентів Колегії попереднього дня, 10 листопада (див. нижче), та переказав ректоратові, студентам, сестрам, працівникам і всім присутнім вітання від Префекта Конгрегації для Східних Церков кардинала Леонардо Сандрі, який сам цього дня не зміг прибути. Архиєпископ Циріл, зокрема, згадав про добрі відгуки, які надходять про рівень підготовки, якість навчання та діяльність студентів Колегії та склав їм найкращі побажання у цей рік 85-річчя.

Джерело: OSBM.info

Після Божественної Літургії присутні Сестри Чину Святого Василія Великого: с. Маріела Ротчен, с. Назарія Михайлюк, с. Емануїла Ваврекова, с. Магдалина Витвицька, с. Зиновія Душна та с. Климентія Вуйцик приватно молилися біля гробу Святого священномученика Йосафата та зробили спільне фото.

This website uses cookies to improve your experience.

By closing this banner, scrolling through this page or by clicking on any element You consent to the use of cookies.

We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish.