Домівка
/images/banners/Sliders/Confirm_uk.jpg

28 10 16 1Від 15 по 21 вересня в Хорватії у місті Ловран в Єпархіяльному домі зустрічей відбулася Поширена Рада Сестер Чину Святого Василія Великого. Згідно Конституцій Сестер ЧСВВ Поширену Раду збирає Архимандриня зі своєю Радою в половині їх каденції. Учасницями є Протоігумені та Настоятельки Провінцій, Віце-Провінцій та Делегатур, а також- члени Генеральної Управи.

Тим разом на зустріч приїхали: с. Норма Розніцкі – Протоігуменя Провінції Царя Христа з Аргентини, с. Анісія Шевчук - Настоятелька Делегатури Святої Родини в Австралії, с. Марія Димитрів – Настоятелька Делегатури Св. Макрини в Бразилії. З Хорватії були присутні с. Февронія Раплєнович  - Протоігуменя Віце-Провінції Св. Василія і Св. Макрини та с. Анастазія Пітка – Протоігуменя Провінції Св. Архангела Михаїла. Сестер Василіянок з Польщі представляла Протоігуменя м. Магдалина Шевчик. Була присутня м. Валентина Гадарау - Протоігуменя Провінції Серця Марії з Румунії. Зі Словаччини на Поширену Раду прибули м. Даніела Штефкова  - Протоігуменя Провінції Матері Божої та с. Гелена Шімкова – Протоігуменя Віце – Провінції Святих  Кирила і Методія.  До них долучилася м. Даниїла Винник – Протоігуменя Провінції Пресвятої Тройці в Україні, а також з Північно – Американського континенту прибули с. Дороті Анна Бусовські  - Протоігуменя Провінції Христа Чоловіколюбця та с. Рут Плент – Протоігуменя Провінції Матері Божої Неустанної Помочі. Поширена Рада відбулася в двох мовах: англійській і українській. Заступниця Архимандрині с. Лідія Анна Савка перекладала на англійську та українську мови. Провадив Літургійні молитви та правив Божественну Літургію о. Йосиф Кралька, ЧСВВ.

Архимандриня м. Дія Стасюк розпочала Поширену Раду привітанням всіх прибулих та короткою застановою про значення Поширеної Ради та її завдання. Мати Дія продовжила зустріч роздумою про нашу візію та Рік Божого Милосердя і про Христа, як Доброго Пастиря, що спішить шукати загублену вівцю і про духовних пастирів народу, до яких Господь звертається у книзі Єзекиїла 34:1-6.

НАША ВІЗІЯ НА МАЙБУТНЄ

Візію, яку учасники Х Генеральної Капітули запропонували і прийняли разом зі змінами в Статуті КЕНОТИЧНА ДОРОГА, ми надіслали до всіх Сестер нашого Чину 9 січня 2014 р. Б.

Цитата з книги Приповідок: «Як немає візії, народ гине» (Прип. 29, 18) є викликом для нас усіх, особливо для тих, яким доручено провід у Чині.

Детальніше...

Вона заохотила всіх присутніх іти за голосом Божого покликання і просила, щоб Господь поблагословив усіх сестер нашого Чину, а також тих, що прийдуть.

Роздумуючи про нашу візію на майбутнє, м. Дія підкреслила, що в Книзі Приповідок читаємо, що народ без візій гине. Як міжнародний Чин, що складається з членів різних Східних Католицьких Церков, ми покликані жити сопричастям. Це означає – дозволити Богові та іншим увійти в моє життя, ділитися переживаннями і досвідом, ділитися нашою радістю від того, що «Бог навідується до нас», вміти дарувати іншим та приймати від інших. В спільноті, за словами св. Василія Великого, дари однієї особи стають надбанням цілої спільноти.

Кожен день праці після Літургічної молитви розпочинався короткою молитвою – застановою, присвяченою року Божого Милосердя, яку готували члени Генеральної Управи. 16 вересня с. Лідія Анна Савка поділилася роздумами про хрест –як джерело Божого Милосердя.

Детальніше...

Важливим завданням Поширеної Ради було заслухати звіт Комісії у справах Управління та обговорити напрацювання сестер. Цю Комісію було створено Генеральною Управою на завдання останньої Х Генеральної Капітули в 2013 р.Б. Сестра Доротея Анна Бусовська, ЧСВВ - співголова Комісії, в слайдах представила пропозиції та опрацьовані статистичні дані. Сестра Василія Струтинська – член Комісії – перекладала представлення с. Доротеї Анни з англійської на українську мову. Серед присутніх була також с. Йосифа Шімова, ЧСВВ -  член згаданої Комісії. Сестри мали можливість обговорити запропоновані думки та подати свої побажання.

Наступного дня молитву для сестер підготувала с. Маріела Ротчен, ЧСВВ.

Детальніше...

На запрошення організаторів відвідати Сестер Василіянок до Ловрану приїхав Архиєпископ Рієки  Високопреосвященний Владика  Іван Девчічь (РКЦ). Він розповів коротко історію своєї  Архиєпархії, побажав сестрам успіхів у праці і подав Архиєрейське благословення.

19 вересня було запрошено  професора Ватрослава Халамбека, ТІ , який поділився зі сестрами своїми роздумами та науковими напрацюваннями про спільнотове життя, особливості та труднощі, психічні та соціальні впливи. Також на запрошеня Архимандрині протягом двох днів кожна Протоігуменя чи Настоятелька розповіли про основні здобутки та виклики в їхніх Провінціях, Віце – Провінціях, і Делегатурах.

20 вересня день розпочався молитвою про те, що Василій Великий вчить про Боже Милосердя, яку підготувала с. Назарія Михайлюк, ЧСВВ.

Детальніше...

Була можливість в малих групах говорити про напрацювання Комісії в справі Управління та висловити підсумки праці в групах. Також, ранішню молитву підготувала с. Емануїла Ваврекова, ЧСВВ.

Детальніше...

Час спільних молитов та праці проминув швидко. 21 вересня після Божественної Літургії та сніданку присутні прощалися, складали одна одній побажання та переказували привітання неприсутнім сестрам. Особливу вдячність було висловлено для с. Анастазії Пітки, ЧСВВ - Протоігумені Провінції Св. Архангела Михаїла в Хорватії (Осієк) та с. Февронії Раплєнович, ЧСВВ – Протоігумені Віце – Провінції Св. Василія і св. Макрини в Хорватії ( Крижевці) за їхні старання і працю в організації,  підготовці  і проведенні Поширеної Ради. Сестри роз’їжджалися до своїх Провінцій, роздумуючи про нові знаки Милосердної Господньої Любові, відкритої для себе в час Поширеної Ради.

This website uses cookies to improve your experience.

By closing this banner, scrolling through this page or by clicking on any element You consent to the use of cookies.

We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish.